Tulevat tapahtumat

Taulumäen kirkko | to 28.10. 15.00
DIANDRA – ON HETKI
CARELIA-SALI | to 28.10. 15.00
Joensuun kaupunginorkesteri: Topi Tuuba-lastenkonsertti
MUSIIKKITALO | to 28.10. 16.00
HKO: Pateettinen
KAJAANIHALLI | pe 29.10. 13.00
Kekrifest
Teatteri RIO | pe 29.10. 15.00
Hajuvettä ja lihapullia
Club Teatria Tornio | pe 29.10. 16.00
Dead By April (SWE)
VERKATEHDAS, VANAJA-SALI | pe 29.10. 16.00
Sir Elwoodin Hiljaiset värit
OHJELMARAVINTOLA MAXIM | pe 29.10. 16.00
Hyvänen aika!
HELSINGIN TUOMIOKIRKKO | pe 29.10. 16.00
J.S. BACH: JOHANNES-PASSIO
CARELIA-SALI | pe 29.10. 16.00
JARI SILLANPÄÄ 25 v JUHLAKIERTUE 2021
MUSIIKKITALO | pe 29.10. 16.00
RSO Friday series
OHJELMARAVINTOLA MAXIM | pe 29.10. 16.00
Jesse Kaikuranta
Ravintola Nuapuri | pe 29.10. 20.59
Petri Nygård
ALEKSANTERIN TEATTERI | la 30.10. 11.00
Anne Frank & Eva Braun - kahden monologioopperan yhteisilta
YLIVIESKAN KULT.KESK. AKUSTIIKKA | la 30.10. 15.00
LC hyväntekeväisyyskonsertti - Pepe Willberg
MUSIIKKITALO | la 30.10. 15.00
Oopperagaala – Paavo Lipponen 80 vuotta
Teatteri RIO | la 30.10. 15.00
Hajuvettä ja lihapullia
Kulttuuritalo Virta,Karelia-sali | la 30.10. 15.00
Besame Mucho
Club Teatria Oulu | la 30.10. 16.00
Dead By April (SWE)
RAUMA-SALI | la 30.10. 16.00
Jarkko Ahola – Ikävä
TAMPEREEN TUOMIOKIRKKO | la 30.10. 16.00
Pirkanpojat ja Tapiolan kuoro: Ystävyyskonsertti
PROMENADIKESKUS | la 30.10. 16.00
Ressu Redford - Konserttisalikiertue 2021
SIBELIUS-AKATEMIAN KONSERTTISALI | la 30.10. 16.00
Hanna Rantala – Schubert: Winterreise
Factory Halli, Mediapolis | la 30.10. 16.30
Elämäni Biisi-illat
YLIVIESKAN KULT.KESK. AKUSTIIKKA | la 30.10. 17.00
LC hyväntekeväisyyskonsertti - Pepe Willberg
Club Teatria Oulu | la 30.10. 17.00
PEER GÜNT // MELROSE // THE BULLET BITERS
Club Teatria Tornio | la 30.10. 17.00
Arttu Wiskari // Maija Vilkkumaa
Villilän elokuvastudiot | la 30.10. 18.00
BEHM Villilän elokuvastudioilla
MADETOJAN SALI | su 31.10. 12.00
Taipaleenjoki - ooppera
Karviatalo | su 31.10. 13.00
Amadeus Lundberg Romanssi
Martinkirkko | su 31.10. 13.00
Iloa ja Valoa kirkkokonsertti
ALEKSANTERIN TEATTERI | su 31.10. 14.00
Anne Frank & Eva Braun - kahden monologioopperan yhteisilta
CARELIA-SALI | su 31.10. 17.00
Erin – 10 vuotta hunningolla -juhlakiertue
FINLANDIA-TALO | ma 01.11. 17.00
PROCOL HARUM
Teatteriravintola Vänmanni | ke 03.11. 17.00
OMJ Jazz & Etno 2021: ELENA MINDRU FINNECTION FEAT. ADAM BALDYCH
SIBELIUS-AKATEMIAN KONSERTTISALI | ke 03.11. 17.00
SIBA: Under the sky of Paris
VIITASAARI AREENA | ke 03.11. 17.00
DIANDRA – ON HETKI
MUSIIKKITALO | ke 03.11. 17.00
RSO wednesday series
Kuusamotalo, Oulankasali | ke 03.11. 17.00
Dave Lindholm -Yksin
CARELIA-SALI | to 04.11. 17.00
Joensuun kaupunginorkesteri: KANSOJEN MUSIIKKIA